ARGOS

 1. Úvodní stránka
 2. Popis
 3. Technické údaje
 4. Barvy
 5. Materiál

ARGOS je kluzák certifikovaný v kategorii EN/LTF C určený pro všechny, kteří hledají výkon, stabilitu a pohodlí nízké hmotnosti. ARGOS je určen pilotům, jež létají pravidelně, ocení ho však i ti, kteří s křídlem cestují a objevují nové krajiny a terény. Cestování s ARGOSem je pohodlné, starty z nepohodlných startovišť jsou snadné a křídlo nabízí dostatečný výkon, klouzák a minimální opadání i pro delší přelety.

Název křídla ARGOS je inspirován dovedností legendárního konstruktéra lodí Argose, který slavným řeckým hrdinům postavil na cestu za zlatým rounem loď ARGÓ. A stejně tak bude i ARGOS„korábem“ na cestách a přeletech plných nových zážitků.

 

Hlavní charakteristiky:

 • nízká hmotnost (pouze 4,55 kg ve velikosti M),
 • snadný start i v obtížných podmínkách,
 • dodáván v pěti velikostech pro přesné určení ideálního zatížení,
 • vysoká efektivita točení ve stoupání,
 • přesně vyvážené řízení.

 

Ke každému kluzáku dostáváte zdarma:

 • technické prohlídky po dobu životnosti kluzáku,
 • batoh Porter velikosti L,
 • tričko SKY Risers,
 • HANDY kit – set pro rychlé opravy kluzáku,
 • SKY USB flash disk s manuálem.

 

ARGOS je vyroben z generačně nového materiálu SKYTEX 32 se zátěrem Universal. Konstrukce pak využívá naplno preciznost výroby a technologické možnosti SKY PARAGLIDERS. Alexandre Paux, konstruktér ARGOSe, dokázal maximálně využít materiály a výhody laserového řezání materiálu vrchlíku a přišel s kluzákem, který sám o sobě tvoří a definuje úplně novou kategorii – minimální váha a maximální výkon pro nové zážitky každého pilota.

ARGOS je vhodný také pro létání s paramotorem a je vhodný pro starty na navijáku.

 

Od vývojového týmu:

 

Při vývoji ARGOSe jsme si představovali křídlo, které by vyhovovalo pilotovi, jenž rád objevuje nová místa po celém světě a pravidelně létá na svých domácích terénech. Chtěli jsme navrhnout kluzák vhodný jak pro starty z alpských louček tak z malého plácku uprostřed nehostinné divočiny.

ARGOS – onen chybějící článek mezi běžným létáním a expedičními cestami za leteckými objevy – je výkonné křídlo, které je zároveň lehké a praktické. Takové, jež v kombinaci se sedačkou SKYLIGHTER a lehkým záložním padákem tvoří set lehčí než 10 kg. Na delší cesty pak pilotovi u většiny aerolinek zůstane ještě dalších 13 kg pro osobní věci.

Při vývoji jsme se ale vyhýbali veškerým extrémním řešením tak, aby i přes svou nízkou hmotnost zůstal ARGOS praktickým křídlem s dlouhou životností – kupříkladu, všechny šňůry, které se během startu mohou dostat do kontaktu se zemí, jsme nechali opletené.

Všechny technické aspekty kluzáku byly pečlivě vyváženy tak, abychom dosáhli pro piloty co nejpříznivějšího kompromisu mezi váhou, pohodlím a výkonem. Užší rozpětí letové váhy pak dovoluje pilotovi létat s křídlem co nejblíže ideálnímu zatížení a s maximálním výkonem ať už při přeskoku k dalším otočňákům nebo při kroužení v termice.

ARGOS je dokonale vyladěné křídlo – na jakýkoliv zásah do řízení reaguje kluzák rychle a přesně. V každém momentu dovoluje pilotovi plynule změnit poloměr zatáčky přitažením nebo povolením řízení, pilot nemusí točit pomocí gymnastických figur. ARGOS se nejlépe ovládá se stabilní sedačkou, protože věříme, že k přesnému řízení je potřeba pevné posazení v sedačce.

 

S ARGOSem je možno točit pouze za pomocí řízení a přenos váhy je určen jen pro jemné vyladění účinného točení.

 

ARGOS představuje nejenom úplně nový styl pro cestování s kluzákem, ARGOS je i cestou k novým pocitům a zážitkům z letu.

 

Pro nakupování v eshopu a zobrazení cen zboží musíte být registrován.
Pages: 1 2 3 4 5