Západní Sahara je překrásná!

       Naše 3. africká výprava probíhala tentokráte po území jižního Maroka. Objevovali jsme další terény a poznali spoutu nových zajímavých míst této nádherné země. Létání zde probíhalo v duchu pohodových svahovaček na různých kopcích, útesech, dunách, atd…

 

       Navštívili jsme také 300let starý hliněný Caravanserail (zastávkový hostinec na proslulé obchodní solné trase do Timbuktu), kde jsou nashromážděny všemožné předměty používané lidmi žijícími v poušti.

 

       Leteckým bonbónkem bylo nalezení magického místa Plage Blanche – které je svými nádhernými písečnými dunami a útesy považováno za ráj pro všechny příznivce svahovaček a pohodového laminárního létání na břehu oceánu. Jedná se o cca 50km dlouhé území, které je prakticky pořád nafukováno mořskou brízou. Terén se nachází na samé jižní hranici Maroka a území zvaného Deep Sahara. Tato oblast v nás zanechala hluboké zážitky a určitě ji zařadíme do trasy některých dalších nově připravovaných výprav.

 

       Na poslední dny, jsme byli nuceni odjet na sever k Marrakeši, protože nám letecká společnost přesunula místo odletu. Bohužel tam bylo trochu horší počasí a tak jsme kromě pár kratších letů strávili poslední 2dny zájezdu turistikou po Marrakeši a jejím okolí. Jelikož však byla většina účastníků v Maroku poprvé, vůbec to nevadilo, ba naopak. Jak říkají světoznámí průvodci a cestovatelé - „Kdo nenavštívil Marrakeš, neví co je Maroko!“ A ti co zde byli to jistojistě potvrdí!!

 

       Včera nás skupinka opustila a my se už netrpělivě těšíme na přílet poslední letošní partičky. Nasunula se nám sem slušná tlaková výše, takže první dny určitě využijeme k létání v horách a potom se vypravíme na jih za teplíčkem. Momentálně zde panuje 23stupňů, slunečno a slabé NW větry, které tu jsou pro létání přímo ideální.

 

       Salam Aleikum

                                               Berry.

 

PS:  Na jarní expedice, které proběhnou koncem února a v březnu máme ještě poslední volná místa. Případní zájemci, veškeré info Vám poskytneme na mailu pgbaraka@pgbaraka.cz . Během zítřka zveřejníme detaily i na našich stránkách, takže nezapomeňte sledovat náš web a ozvěte se co nejdříve – ceny letenek už výrazně stoupají, avšak pořád jsme je Vám schopni zajistit kolem 6tisíc korun!

 

       A samozřejmě spoustu nového se můžete dozvědět z povídání přímo od nás a ostatních účastníků na závěrečném večírku Baraky v Hodkách v sobotu 17.12.2011 od 19hodin. Veškeré detaily k této akci jsou na našem webu.

 

 !POZOR – prvních 50příchozích má od nás zdarma Gulášek!