Za sluníčkem do MAROKA!

Přihláška

Dostupné termíny:

06.05.201915.05.2019- báječná dovolená ve vzduchu!
Cena:495euro - All inclusive - ubytování, polopenze / bez letenky /
Místo:Nejlepší terény Maroka dle výběru a aktuálního počasí

Video z naší jarní expedice


V nové sezóně 2019 mimořádně přidáváme další expedici.


Z důvodu velmi špatné synoptické situace, předpovídané na dalších 14dní (rozsáhlé tlakové níže nad Evropou, časté deště, bouřky a hlavně i zima) jsme se rozhodli Vám nabídnout alternativu – Vyrazit si na pár dní do afrického Maroka, kde se momentálně tvoří velká tlaková výše. Počasí pro příštích 14 dní bude přímo skvělé! Slabší vítr a sluníčko. Teploty kolem 30stupňů!!! Tak se pojedeme pořádně prohřát a hlavně parádně zalétat… V sezónách 2012-2019 jsme zde každým rokem pravidelně pobývali déle než 4 měsíce a pilně zkoumali nové lokality. Některé jsme i sami objevili. Navázali nezbytné kontakty, které nám velmi pomohou při zajišťování jak ubytování, tak i samotného létání v této exotické zemi. Jsme rádi, že se nám to podařilo. Nalétalo se každoročně přes 300hodin, což je myslím opravdu hodně. Maroko se již pevně zakotvilo mezi stálicemi našich výletů…
*****
?? A co mimořádného jsme pro Vás nachystali ??


Nový výlet, připravený vyloženě na počasí bude tradičně uskutečněn letecky a zde máte podrobnosti k plánované akci:
Mimořádný termín:
Aguergour a Daleký Jih – dle přání účastníků!!!
05.05. – 15.05.2019   495euro Baraka All inclusive
( vhodné pro všechny typy pilotů)
10denní okruh - můžeme navštívit známé i méně známé jižní terény na pobřeží Atlantiku ( Tifnite, Sidi Ifni, Legzira Beach, Nid d´Aigle a další…) ideální hlavně pro svahování a perfektně můžeme procvičit starty a vodění padáků. Také přistávání na startu se zde trénuje velmi snadno!
V případě vhodné meteosituace a zájmu skupiny můžeme podniknout vzrušující expedici na mystickou Plage Blanche – jedná se o písečné duny táhnoucí se cca 30km po pobřeží Atlantiku až do Západní Sahary. Je to neobyčejně krásná oblast, výborná na svahování, kdy při trošce štěstí se zde dá létat i v noci za úplňku – Moonlight flying.
Špičková termika, divoká příroda a velmi příjemní lidé.  To vše nás čeká ve vnitrozemí, kolem mystické Marrakeše, kterou samozřejmě nezapomeneme s Vámi navštívit. Společně s Tackem, naším marockým instruktorem se můžete bezpečně vydat do víru města a nemusíte mít strach, že zabloudíte. Také Vám pomůžeme s nákupem dárků a smlouváním o cenách, které je tu tradicí…
Termiku v horách budeme létat též na terénech ve Vysokém Atlasu( M´Zouda, Aguergour, Tizi n´Test ), které patří k opravdovým perlám této nádherné země!!!
===

Začátečníci nemějte strach, postaráme se o Vás , tak jak je naším zvykem! – procvičíme na vysílačce svahování i termiku, povodíme Vás ve stoupácích, poradíme s prvními přelety… pojeďte a poznejte něco krásného a nového!!
MAROKO - je jedna z mála pro nás cenově dostupných lokalit, kde máme velkou jistotu, že si dobře zalétáme, ale také poznáme jinou kulturu a zvyky místního arabského a berberského obyvatelstva. V Maroku jsou teď ve dne teploty mezi 25 – 30 stupni !!!

Mýty a fakta o Maroku:

Bezpečnost – obdobná jako u nás. Na venkově je maximálně bezpečno, nic se nezamyká, atd.. Ve velkých městech se můžete setkat s kriminalitou obdobnou Evropě (nabízení drog, vandalství, drobné krádeže, atd…)
Zdravotnictví – soukromé kliniky a nemocnice zajišťují vynikající zdravotní péči. Samozřejmě doporučujeme uzavřít si zdravotní připojištění! Žádné očkování do Maroka nepotřebujete!
Velkou výhodou pro členy LAA, kteří mají uzavřené cestovní pojištění je, že tato pojistka platí právě i v MAROKU !!!
Doklady - na cestu do Maroka potřebujeme platný cestovní pas (který musí mít platnost ještě nejméně 6 měsíců od pobytu!)
Internet – v Maroku je internet běžně dostupný! Působí zde hned několik operátorů. Prakticky kdekoliv na ulici si můžete koupit sim kartu, jak na volání a sms, tak samozřejmě i pro internet do vašich „chytrých miláčků“ bez kterých, jak jsme si všimli, již prakticky nedokážete žít :-) Takže nebojte, připojíte se snadno, rychle a levně! Navíc na některých ubytovacích místech budeme mít wifi připojení k dispozici také a zdarma.!!! A navíc v každém městečku fungují i internetové kavárny – to pro ty, kteří se zatím ještě úspěšně  brání chytrým mobilům!
Nekupujte si žádná data v ČR u svého operátora!!!!! V Maroku  pořídíte za 250Kč cca 5-10GB internetu!
Peníze- v Maroku běžně fungují banky i na malých městech. Je zde dobrá síť bankomatů, v obchodních centrech můžete platit i kartou. Směnárny berou eura, dolary a spoustu dalších měn. Místní měna je marocký dirham. 1euro = cca 10.70MAD.
Nakupování, stravování- kromě tradičních marockých krámků, které najdete i v té nejzapadlejší vesnici, vyrostla v poslední době ve velkých městech ohromná nákupní centra v evropském stylu. Najdete zde supermarkety, restaurace, obchody, atd… Co se týče ovoce a zeleniny, tak v Maroku se pěstuje snad všechno na co si vzpomenete, takže si za pár korun koupíte každý den čerstvé ovoce či zeleninu, aniž by to vaši peněženku příliš bolelo.. Stravování pro Vás (výbornou domácí kuchyni) zajišťujeme většinou u našich ubytovatelů. Pokrmy jsou opravdu výborné kvality i kvantity. Typická večeře se nejčastěji skládá z polévky nebo salátu, hlavního jídla, dezertu. následuje tradiční čajový obřad…
Pokud se od Vás vyskytnou ve větší míře nějaké dotazy, zveřejníme je zde.

!! Výlet bude pro Vás opět zajišťován letecky a to tentokráte z Vídně, kam Vás zavezeme autem a zase odvezeme domů!!! – takže se nemusíte o nic starat a jen včas přijít na dohodnuté místo nástupu!!


Pokud uvažujete o tom, že s námi na pojedete, přihlaste se včas! odjíždíme již příští týden ! Letenky teď máme připravené za neuvěřitelnou cenu 3000Kč komplet i s padákem a 2 příručními zavazadly!!! Ale můžou se kdykoliv vyprodat, proto je potřebujeme koupit co možná nejrychleji, takže nám volejte rovnou 603472296, ať to stihneme!!
A POZOR – let z Vídně trvá necelé 4 hodiny!!! – takže jste v Africe za poloviční čas, než který třeba prosedíte v autě cestou na Lijak či Grappu!!!
Máte-li jakékoliv dotazy, tak nám kdykoliv volejte na 603472296 nebo  pište na pgbaraka@pgbaraka.cz Ale neváhejte, jede ten, kdo se přihlásí dříve!!!