MAROKO – jaro 2018 – 3expedice

Přihláška

Dostupné termíny:

03.02.201818.02.2018- 1.turnus 630euro
20.02.201803.03.2018- 2.turnus 480euro
04.03.201818.03.2018- 3.turnus 630euro
Cena:od 480euro - All inclusive - ubytování, polopenze / bez letenky /
Místo:Nejlepší terény Maroka dle výběru a aktuálního počasí

 

Video z naší jarní expedice

 

Novou letovou sezónu 2018 zahájíme tradičně 3 expedicemi.

Tak jako v letech minulých i na jaro 2018 pro Vás chystáme výlety za létáním do Maroka. Připravujeme expedice na známé i méně známé terény této nádherné země. V sezónách 2012-2017 jsme zde pravidelně pobývali déle než 4 měsíce a pilně zkoumali nové lokality. Některé jsme i sami objevili. Navázali nezbytné kontakty, které nám velmi pomohou, při zajišťování jak ubytování, tak i samotného létání v této exotické zemi. Jsme rádi, že se nám to podařilo. Nalétalo se každoročně přes 300hodin, což je myslím opravdu hodně. Maroko se již pevně zakotvilo mezi stálicemi našich výletů…
?? A co tedy pro Vás opět chystáme ??


V období od začátku února do konce března bude naše škola opět pobývat v Maroku a organizovat pro Vás výlety a expedice. Letos Vám zatím nabídneme 3 termíny. Vybírat můžete z následujících osvědčených variant:

1. Daleký Jih, Antiatlas, Vysoký Atlas
03.02.2018 – 18.02.2018  630euro Baraka All inclusive
( vhodné pro všechny typy pilotů)
16denní okruh – navštívíme známé i méně známé jižní terény na pobřeží Atlantiku ( Tifnite, Sidi Ifni, Legzira Beach, Nid d´Aigle a další…) ideální hlavně pro svahování. V případě vhodné meteosituace a zájmu skupiny můžeme podniknout vzrušující expedici na mystickou Plage Blanche – jedná se o písečné duny táhnoucí se cca 30km po pobřeží Atlantiku až do Západní Sahary. Je to neobyčejně krásná oblast, výborná na svahování, kdy při
3. Vysoký Atlas i pobřeží Atlantikutrošce štěstí se zde dá létat i v noci za úplňku – Moonlight flying. Za termikou budeme vyrážet do vnitrozemí. Tam se rozprostírá pohoří Antiatlas. Jedná se o oblasti podobné terénům ve francouzské Provence. ( Col du Kerdous a terény kolem Tafraoute..) Špičková termika, divoká příroda a velmi příjemní lidé. V případě zájmu a vhodného počasí budeme létat též na terénech ve Vysokém Atlasu( Ait Barka, M´Zouda, Ait Ourir, Aguergour, Tizi n´Test ).
2. Nejlepší útesy jihu a „Mekka létání“ – Aguergour
20.02.2018 – 03.03.2018 480euro Baraka All inclusive
( vhodné pro nováčky a čerstvé absolventy kurzů)
11denní soustředění – tato akce je vhodná pro začínající piloty a „sváteční piloty“  s menšími zkušenostmi. Navštívíme prostorné písečné útesy pobřeží jižního Atlantiku a budeme vás učit bezproblémově odstartovat za každého
větru. Dále procvičíme groudhandling – zvedání a práci s padákem, bezpečné shazování za silnějšího větru, atd, atd… Soustředíme se též na bezpečné zvládnutí svahování. Pojedeme i za termikou a svahováním do vnitrozemí, na bezkonkurenčně nejlepší terén v Maroku – Aguergour, který je právem nazýván “ Annecy Maroka!“ (Kdo ze začínajících neví co je Annecy, tak na vysvětlenou – jedná se o jeden z nejhezčích a letecky velmi populárních terénů Francie! A právě Aguergour se mu svými letovými podmínkami velmi podobá!). V záloze máme samozřejmě připraveny další terény. .. Po létání můžeme navštívit místní Hammamy (špičkové parní lázně) kde můžeme ulevit unaveným tělům. Ugrilovat čerstvé ryby, navštívit místní trhy se vším, co si jen dovedete představit, atd…
3. Vysoký Atlas i pobřeží Atlantiku
04.03.2018 – 18.03.2018  630 euro Baraka All inclusive
( vhodné pro všechny typy pilotů )
16denní expedice, při které postupně navštívíme některé z nejlepších terénů Vysokého Atlasu ( Ait Barka, M´Zouda, Ait Ourir, Aguergour, Tizi´ n Test ) , Atlantického pobřeží ( Tifnite, Nid d´Aigle, Sidi Ifni, Legzira) či Antiatlasu ( Col du Kerdous, Idikel, Fifilou, Tassrirt, Doussdirm ). Terény budeme vybírat podle aktuální meteorologické situace, kterou denně monitorujeme a také Vašich přání. Seznámíme Vás například s životem horských Berberů, navštívíme rybí trhy v Sidi Ifni či slavné marrakéšské souky a mystické náměstí Djemaa el Fna. V případě zájmu můžeme podniknout výpadek například i k nejvyšším vodopádům severní Afriky – Cascades d´Ouzoud. Voda zde padá z výšky 110m dolů do krásného jezera a odtud dále proudí hlubokým údolím a tvoří zde spoustu tůněk přímo vybízejících ke koupání a relaxaci. Přítomné opičky jen dokreslují atmosféru místní divoké přírody. Doporučujeme zde i přenocovat, protože večerní posezení za svitu hvězd na hotelové terase a šumění padající vody je opravdovým balzámem na duši uspěchaného Evropana!

Začátečníci nemějte strach, postaráme se o Vás , tak jak je naším zvykem! – procvičíme na vysílačce svahování i termiku, povodíme Vás ve stoupácích, poradíme s prvními přelety… pojeďte a poznejte něco krásného a nového!!
MAROKO – je jedna z mála pro nás cenově dostupných lokalit, kde máte velkou jistotu, že si nejen dobře zalétáte, na rozdíl od Evropy, kde v posledních letech počasí na podzim létání moc nepřeje. Dokonce ani opěvovaná španělská Andaluzie už není nějak, co bývala… V Maroku i před vánocemi jsou teploty mezi 20-30stupni!!To platí i pro únor a březen. Oceán láká kupání… Přichází čas změn - pojeďte a sami uvidíte tu pestrost a pohostinnost místního arabského světa.

Mýty a fakta o Maroku:

Bezpečnost – obdobná jako u nás. Na venkově je maximálně bezpečno, nic se nezamyká, atd.. Ve velkých městech se můžete setkat s kriminalitou obdobnou Evropě (nabízení dorg, drobné krádeže, atd…)
Zdravotnictví – soukromé kliniky a nemocnice zajišťují vynikající zdravotní péči. Samozřejmě doporučujeme uzavřít si zdravotní připojištění! Velkou výhodou pro členy LAA, kteří mají uzavřené cestovní pojištění je, že tato pojistka platí právě i v MAROKU !!!
Očkování, nemoci, Ebola - na cestu do Maroka nepotřebujete žádná očkování! Při nedodržování hygieny či pojídání nevhodně upravených jídel se někdy mohou dostavit průjmová onemocnění. I na toto jsme připraveni a máme pro vás nachytány účinné místní léky. Naše Evropské medikamenty bohužel na tato onemocnění příliš nezabírají…  Co se týče Eboly – na území Maroka není doložen ani jeden případ této zákeřné nemoci. To se týká zemí jako Jihoafrická republika, Nigérie a oblast celé střední a jižní Afriky. Maroko je naštěstí na hony vzdálené a navíc ho od těchto oblastí dělí ohromná a neprostupná SAHARA. Takže nemějte strach,  protože nakazit se Ebolou v Maroku je stejě pravděpodobné asi jako nakazit se jí ve Švédsku…
Doklady - na cestu do Maroka potřebujeme platný cestovní pas (který musí mít platnost ještě nejméně 6měsíců!)
Internet – v Maroku je internet běžně dostupný! Působí zde hned několik operátorů. Prakticky kdekoliv na ulici sim můžete koupit sim kartu, jak na volání a sms, tak samozřejmě i pro internet do vašich „chytrých miláčků“ bez kterých, jak jsme si všimli, již prakticky nedokážete žít :-) Takže nebojte, připojíte se snadno, rychle a levně! Navíc na některých ubytovacích místech budeme mít wifi připojení k dispozici také a zdarma. A navíc v každém městečku fungují i internetové kavárny – to pro ty, kteří se zatím ještě úspěšně  brání chytrým mobilům!
Peníze- v Maroku běžně fungují banky i na malých městech, je zde dobrá síť bankomatů, v obchodních centrech můžete platit i kartou. Směnárny berou Eura, Dolary a spoustu dalších měn. Místní měna je marocký dirham. 1euro = cca 10.50MAD.
Nakupování, stravování- kromě tradičních marockých krámků, které najdete i v té nejzapadlejší vesnici, vyrostla v poslední době ve velkých městech ohromná nákupní centra v evropském stylu. Najdete zde supermarkety, restaurace, obchody,atd… Co se týče ovoce a zeleniny, tak v Maroku se pěstuje snad všechno na co si vzpomenete, takže si za pár korun koupíte každý den čerstvé ovoce či zeleninu, aniž by to vaši peněženku příliš bolelo.. Stravování pro Vás (výbornou domácí kuchyni) zajišťujeme vetšinou u našich ubytovatelů. Pokrmy jsou opravdu výborné kvality i kvantity. Typická večeře se nejčastěji skládá z polévky nebo salátu, hlavního jídla, desertu. následuje tradiční čajový obřad…
Pokud se od Vás vyskytnou ve větší míře nějaké dotazy, zveřejníme je zde.

!! Výlety budou pro Vás opět zajišťovány letecky – o nic se nemusíte starat !!

Pokud uvažujete o tom, že s námi na jaře pojedete, přihlaste se včas! Jedině tak Vám bude možné zprostředkovat velmi levné lety, jako se nám to podařilo na podzim 2013 – 2017. Jarní letenky bývají obecně dražší, protože spousta evropských turistů jezdí do Maroka za sluníčkem, které je zde od února již velmi příjemné!!! Momentálně  Vám můžeme zajistit zpáteční letenky kolem 5500-6500 korun včetně všech poplatků!!!
Máte-li jakékoliv dotazy, tak nám pište na pgbaraka@pgbaraka.cz