MAROKO – podzim 2019 letecky z Prahy!

Přihláška

Dostupné termíny:

24.10.201907.11.2019- 1.turnus - Vysoký Atlas XC
07.11.201921.11.2019- 2.turnus - Daleký Jih, útesy
21.11.201905.12.2019- 3.turnus - Okruh Marokem
Cena:od 640euro - All inclusive - ubytování, polopenze / bez letenky /
Místo:Nejlepší terény Maroka dle výběru a aktuálního počasí
Letošní sezónu 2019 zakončíme opět expedicemi po Maroku.

Na podzim 2018 a letos na jaře jsme tam strávili opět bezmála 6 měsíců a nalétali spoustu hodin. Poznali jsme další nové terény, několik jich i sami objevili. Utužili nezbytné kontakty, které nám velmi pomohou, při zajišťování jak ubytování, tak i samotného létání v této exotické zemi. Jsme rádi, že se nám to podařilo. Nalétalo se přes 400 hodin, což je myslím opravdu hodně.
?? A co tedy pro Vás opět chystáme ??

V období od konce října do poloviny prosince bude naše škola opět pobývat v Maroku a organizovat pro Vás výlety a expedice. Zatím Vám nabídneme 3 turnusy se zaměřením na určité typy terénů. Vybírat budete moci z následujících osvědčených variant:
————————————————————————————————————–
1. Vysoký Atlas – XC přelety, Aguergour
24.10.2019 – 07.11.2019  640euro Baraka All inclusive
( vhodné pro zkušenější typy pilotů)
Celkem 15dní: 14dní létání Vám zabere 10 pracovních dnů!
15denní expedice, jejíž hlavní náplní bude termické létání na špičkovém terénu jižního Atlasu: Tizi n´Test. Jedná se o vysokohorské létání. Start se nachází ve 2100m.n.m. a občas zde dostupy přesahují 4500m.n.m. Vloni jsme zde nalétali spoustu pěkných technických trojúhelníků, blížících se ke 100km vzálenosti. Volné lety či lety s návratem jsou zde také možné. Letošní cíl je překonat 100km hranici či uskutečnit přelet  Atlasu směrem na sever k Marrakeši. Máme mnoholeté zkušenosti s touto oblastí, která není jednoduchá na plánování letu. Rádi Vám poradíme co a jak, čeho se vyvarovat, jakým místům se vyhnout a naopak kde to je termicky velmi aktivní… Popřípadě se můžete vydat na cestu společně s naším zkušeným firemním pilotem Pepou Bezdičkou, který to tam má opravdu prolétané, jako snad nikdo a rád Vám poradí a předá svoje zkušenosti. BTW je držitelem rekordu této lokality… V případě nevhodné meteorologické situace se přesuneme do severního Atlasu, na neméně slavné terény, jako jsou Aguergour či M´Zouda. Podle zájmu účastníků navštívíme třeba magickou Marrakéš a představíme Vám její denní i noční tvář…  Pokud by nám počasí na létání náhodou v těchto oblastech nepřálo, i když je tato situace v tomto období málo pravděpodobná, můžeme se přesunout za létáním na jih Maroka, či na pobřežní útesy atlantického oceánu. Zkrátka létat se bude dost a dost…
————————————————————————————————————–
2. Daleký Jih, Antiatlas, Vysoký Atlas
07.11.2019 – 21.11.2019  640euro Baraka All inclusive
( vhodné pro všechny typy pilotů)
Celkem 15dní: 14dní létání Vám zabere 11 pracovních dnů!
15 denní okruh – navštívíme známé i méně známé jižní terény na pobřeží Atlantiku ( Tifnite, Douwira, Sidi Ifni, Legzira Beach, Nid d´Aigle, Sidi Ouarzag a další…) ideální hlavně pro svahování a dokonalé pro pozemní trénink, starty a přistání… Za termikou budeme vyrážet do vnitrozemí. Tam se rozprostírá pohoří Antiatlas. Jedná se o oblasti podobné terénům ve francouzské Provence. ( Col du Kerdous a terény kolem Tafraoute..) Špičková termika, divoká příroda a velmi příjemní lidé. V případě vhodné meteorologické situace budeme létat též na terénech ve Vysokém Atlasu ( M´Zouda, Aguergour, Tizi´n Test ).
————————————————————————————————————–
3. Poznej Maroko – moře, slunce, vítr, kopce, hory, prima lidé…
21.11.2019 – 05.12.2019  640euro Baraka All inclusive
( vhodné pro všechny typy pilotů)
Celkem 15dní: 14dní létání Vám zabere 11 pracovních dnů!
15dní exotiky - objedeme společně velmi zajímavá místa na samém jihu Maroka. Můžeme navštívit mystickou Plage Blanche – jedná se o písečné duny táhnoucí se cca 50km po pobřeží Atlantiku až do Západní Sahary. Neuvěřitelně krásná oblast na svahování, kdy při troše štěstí se zde dá létat i v noci za úplňku – Moonlight flying. Při dobrých podmínkách neopomeneme navštívit pohoří Antiatlas či Atlas. Tyto lokality jsou určeny především pro létání termiky.Podniknout výpadek můžeme například i k nejvyšším vodopádům severní Afriky – Cascades d´Ouzoud. Voda zde padá z výšky 110m dolů do krásného jezera a odtud dále proudí hlubokým údolím a tvoří zde spoustu tůněk přímo vybízejících ke koupání a relaxaci. Přítomné opičky jen dokreslují atmosféru místní divoké přírody. Doporučujeme zde i přenocovat, protože večerní posezení za svitu hvězd na hotelové terase a šumění padající vody je opravdovým balzámem na duši uspěchaného Evropana! Nepsanou povinností je samozřejmě návštěva jednoho z TOP letového terénů Maroka – Aguergouru a prohlídky města Marrakéše. Vše přizpůsobíme počasí a Vašim přáním…
Začátečníci nemějte strach, postaráme se o Vás – procvičíme ovládání padáku na zemi – ground handling a starty, dále pak na vysílačce svahování i termiku, povodíme Vás ve stoupácích, poradíme s prvními přelety… pojeďte a poznejte něco krásného a nového!!
MAROKO – je jedna z mála pro nás cenově dostupných lokalit, kde máte velkou jistotu, že si dobře zalétáte, na rozdíl od Evropy, kde v posledních letech počasí na podzim létání moc nepřeje. Dokonce ani opěvovaná španělská Andaluzie už není nějak, co bývala… V Maroku před vánocemi jsou teploty mezi 20-30stupni!! Oceán láká ke koupání… Přichází čas změn - pojeďte a sami uvidíte tu pestrost a pohostinnost arabského světa.

Mýty a fakta o Maroku:

Bezpečnost – obdobná jako u nás. Na venkově je maximálně bezpečno, nic se nezamyká,atd.. Ve velkých městech se můžete setkat s kriminalitou obdobnou Evropě (nabízení drog, drobné krádeže,atd…)
Zdravotnictví – soukromé kliniky a nemocnice zajišťují vynikající zdravotní péči. Samozřejmě doporučujeme uzavřít si zdravotní připojištění! Velkou výhodou pro členy LAA, kteří mají uzavřené cestovní pojištění je, že tato pojistka platí právě i v MAROKU !!!
Očkování,nemoci - na cestu do Maroka nepotřebujete žádná očkování! Při nedodržování hygieny či pojídání tepelně nedostatečně upravených jídel se někdy mohou dostavit průjmová onemocnění. I na toto jsme připraveni a máme pro vás nachystány účinné místní léky. Naše Evropské medikamenty bohužel na tato onemocnění příliš nezabírají…
Doklady - na cestu do Maroka potřebujeme platný cestovní pas (který musí mít platnost ještě nejméně 3měsíce!)
Peníze- v Maroku běžně fungují banky i na malých městech, je zde dobrá síť bankomatů, v obchodních centrech můžete platit i kartou. Směnárny berou Eura, Dolary a spoustu dalších měn. Místní měna je marocký dirham. 1euro = cca 10.50MAD.
Nakupování, stravování- kromě tradičních marockých krámků, které najdete i v té nejzapadlejší vesnici, vyrostla v poslední době ve velkých městech ohromná nákupní centra evropského stylu. Najdete zde supermarkety, restaurace, obchody,atd… Co se týče ovoce a zeleniny, tak v Maroku se pěstuje snad všechno na co si vzpomenete, takže si ho za pár korun koupíte každý den čerstvé, aniž by to vaše peněženky příliš bolelo.. Stravování pro Vás (výbornou domácí kuchyni) zajišťujeme vetšinou u našich ubytovatelů. Pokrmy jsou opravdu výborné kvality i kvantity. Typická večeře se nejčastěji skládá z polévky nebo salátu, hlavního jídla, desertu. následuje tradiční čajový obřad…
Pokud se od Vás vyskytnou ve větší míře nějaké dotazy, zveřejníme je zde.

!! Výlety budou pro Vás opět zajišťovány letecky a pozor – letos vždy z Prahy !!

Pokud uvažujete o tom, že s námi na podzim pojedete, neváhejte a přihlaste se včas! Jedině tak Vám bude možné zprostředkovat velmi levné lety, jako se nám to podařilo opět i letos na jaře. Momentálně  Vám můžeme zajistit zpáteční letenky mezi 4-5tisíci korunami včetně všech poplatků!!!

Máte-li jakékoliv dotazy, tak nám pište na pgbaraka@pgbaraka.cz nebo volejte kdykoliv 603472296 – Berry.
UŽ SE NA VÁS MOÓÓC TĚŠÍME!
!!POZOR na tyto expedice potřebujete cestovní pas platný ještě alespoň 3 měsíce po skončení výletu!!
Zkontrolujte si toto prosím a pokud budete muset žádat o nový doklad, nenechávejte to na poslední chvíli. Našim českým úředníkům to běžně trvá i 5týdnů!!
Ceny letenek včetně všech poplatků k 10.07.2019:

 

1. turnus   4400Kč

2.turnus   4700Kč

3.turnus  4300Kč

 

 

Upozorňujeme všechny zájemce, že čím dříve Vám letenku objednáme, tím levnější bude. Tyto ceny jsou ke 10.07.2019 a protože se jedná o nízkonákladové společnosti, tak jejich ceny s blížícím se datem odletu rychle rostou, a proto Vám doporučujeme – neváhejte a řešte to s námi včas! Vše za Vás vyřídíme, stačí se jen ozvat a dohodnout se na termínu…
Komu nevyhovují nabízené termíny, klidně se ozvěte se svým požadavkem a zkusíme Vám výlet ušít na míru – zkrátit, prodloužit… Limitováni jsme jen daty odletů letadel…
Na jaře 2020 zahájíme novou sezónu opět několika expedicemi po Maroku!
Tak neváhejte a pojďte do toho!!!