Monthly Archive for Listopad, 2021

MAROKO – jaro 2022 – 5 termínů!

Přihláška

Dostupné termíny:

27.01.202210.02.2022- 1.termín - Dal. Jih -745euro
10.02.202220.02.2022- 2.termín - Útesy - 530euro
19.02.202206.03.2022- 3.termín - Atlas - 795euro
05.03.202220.03.2022- 4.termín - Putování - 795euro
19.03.202229.03.2022- 5.termín - Poznej.. - 530euro
Cena:530-795euro - All inclusive - ubytování, polopenze / bez letenky /
Místo:Nejlepší terény Maroka dle výběru a aktuálního počasí

Novou letovou sezónu 2022 zahájíme 5 expedicemi.

Tak jako v letech minulých, vyjma loňského jara, kdy nám Covid nedovolil cestovat, tak i na začátek roku 2022 pro Vás chystáme výlety za létáním do Maroka. Připravujeme expedice na známé i méně známé terény této nádherné země. V sezónách 2012-2019 jsme zde každým rokem pravidelně pobývali déle než 4 měsíce a pilně zkoumali nové lokality. Některé jsme i sami objevili. Navázali nezbytné kontakty, které nám velmi pomohou při zajišťování jak ubytování, tak i samotného létání v této exotické zemi. Jsme rádi, že se nám to podařilo. Nalétalo se každoročně přes 300hodin, což je myslím si opravdu hodně. Maroko se již pevně zakotvilo mezi stálicemi našich výletů…
*****
?? A co tedy pro Vás opět chystáme ??
V období od konce ledna do konce března bude naše škola opět pobývat v Maroku a organizovat pro Vás výlety a expedice. Letos Vám nabídneme 5 termínů.
Vybírat můžete z následujících osvědčených variant:
===
1. termín:
Daleký Jih, Antiatlas, Vysoký Atlas
27.01.2022 – 10.02.2022   750 euro Baraka All inclusive
( vhodné pro všechny typy pilotů)
15denní okruh - navštívíme známé i méně známé jižní terény na pobřeží Atlantiku ( Tifnite, Sidi Ifni, Legzira Beach, Nid d´Aigle a další…) ideální hlavně pro svahování. V případě vhodné meteosituace a zájmu skupiny můžeme podniknout vzrušující expedici na mystickou Plage Blanche – jedná se o písečné duny táhnoucí se cca 30km po pobřeží Atlantiku až do Západní Sahary. Je to neobyčejně krásná oblast, výborná na svahování, kdy při trošce štěstí se zde dá létat i v noci za úplňku – Moonlight flying. Za termikou budeme vyrážet do vnitrozemí. Tam se rozprostírá pohoří Antiatlas. Jedná se o oblasti podobné terénům ve francouzské Provence. ( Col du Kerdous a terény kolem Tafraoute..) Špičková termika, divoká příroda a velmi příjemní lidé. V případě zájmu a vhodného počasí budeme létat též na terénech ve Vysokém Atlasu( Ait Barka, M´Zouda, Ait Ourir, Aguergour, Ourika, Tizi n´Test ).
===
2. termín:
Nejlepší útesy jihu a „Mekka létání“ – Aguergour
10.02.2022 – 20.02.2022 530euro Baraka All inclusive
( vhodné pro nováčky a čerstvé absolventy kurzů, sváteční letce a všechny pohodáře)
11denní soustředění - tato akce je vhodná pro začínající piloty a „sváteční piloty“  s menšími zkušenostmi. Navštívíme prostorné písečné útesy pobřeží jižního Atlantiku a budeme vás učit bezproblémově odstartovat za každého větru. Dále procvičíme groudhandling – zvedání a práci s padákem, jeho bezpečné shazování za silnějšího větru, atd, atd… Zaměříme se též na správnou techniku a efektivitu při svahování. Pojedeme i za termikou a svahováním do  vnitrozemí, na bezkonkurenčně nejlepší terén v Maroku - Aguergour, který je právem nazýván “ Annecy Maroka!“ (Kdo ze začínajících neví co je Annecy, tak na vysvětlenou – jedná se o jeden z nejhezčích a letecky velmi populárních terénů Francie! A právě Aguergour se mu svými letovými podmínkami velmi podobá!). V záloze máme samozřejmě připraveny další terény… Po létání můžeme navštívit místní Hammamy (špičkové parní lázně) kde můžeme ulevit unaveným tělům. Ugrilovat čerstvé ryby, navštívit místní trhy se vším, co si jen dovedete představit, atd…
===
3. termín:
Vysoký Atlas i pobřeží Atlantiku
19.02.2022 – 06.03.2022  795 euro Baraka All inclusive
( vhodné pro všechny typy pilotů )
16denní expedice, při které postupně navštívíme některé z nejlepších terénů Vysokého Atlasu ( Ait Barka, M´Zouda, Ait Ourir, Ourika, Aguergour, Tizi´ n Test ) , Atlantického pobřeží ( Tifnite, Nid d´Aigle, Sidi Ifni, Legzira, Sidi Ouarzag, Plage Blanche) či Antiatlasu (Tigmi, Col du Kerdous, Idikel, Fifilou, Tassrirt, Doussdirm ). Terény budeme vybírat podle aktuální meteorologické situace, kterou denně monitorujeme a také dle Vašich přání. Seznámíme Vás například s životem horských Berberů, navštívíme rybí trhy v Sidi Ifni či slavné marrakéšské souky a mystické náměstí Djemaa el Fna. V případě zájmu můžeme podniknout výpadek například i k nejvyšším vodopádům severní Afriky – Cascades d´Ouzoud. Voda zde padá z výšky 110 metrů dolů do krásného jezera a odtud dále proudí hlubokým údolím a tvoří spoustu tůněk přímo vybízejících ke koupání a relaxaci. Přítomné opičky jen dokreslují atmosféru místní divoké přírody. Doporučujeme zde i přenocovat, protože večerní posezení za svitu hvězd na hotelové terase a šumění padající vody je opravdovým balzámem na duši uspěchaného Evropana!
===
4. termín:
Putování za termikou – Střední Atlas, Vysoký Atlas
05.03.2022 – 20.03.2022 795euro Baraka All inclusive
( vhodné pro zkušenější piloty )
16 denní expedice - hlavní myšlenkou akce a pokud počasí dovolí je podniknout na několik dní cestu na sever Maroka do krásných hor Středního Atlasu regionu Fés-Meknés. Hory jsou zde jako stvořené pro přelety. Přistání je možné v přilehlých rovinách. Vlastní starty se nacházejí poblíž městeček Boulemane a Guigou. Sice se jedná o terény Evropanům prakticky neznámé, ale věřte, že to bude stát za to. Kopce získali od marockých úřadů certifikaci pro létání, takže splňují požadovaná kritéria. Není tu sice moc rozvinutá infrastruktura, ale nebojte se ničeho, máme samozřejmě vše již domluvené s místním para-klubem, jehož členové se o nás rádi postarají a pomůžou se zajištěním ubytování a stravování. Jsou zde zatím 3 starty na různé směry větrů a termika tu od února  funguje prý již opravdu dost dobře, takže se bude na co těšit. A to nejdůležitější nakonec – místní autority (mokadam, policie, vojáci, atd) jsou zde našemu sportu nakloněni, takže by vše mělo probíhat hladce… Jelikož ale přilétáte a odlétáte z Marrakeše, strávíme pár dní na začátku a konci expedice na naší základně v Aguergouru, nedaleko tohoto bájného města, které s Vámi rádi určitě také navštívíme. Rozlétat se můžete na některém z okolních terénů této oblasti v srdci Vysokého Atlasu ( Ourika, Ait Ourir, Aguergour, M´Zouda,…). A když bude chuť, nemějte strach, že přijdete o útesy a oceán – rádi Vás tam vezmeme. Víc už nebudeme prozrazovat, nechte se překvapit! Bude to jízda…
===
5. termín:
Poznej Maroko – moře, slunce, vítr, kopce, hory, prima lidé…
19.03.2022 – 29.03.2022 530euro Baraka All inclusive
( vhodné pro všechny typy pilotů)
11 dní exotiky - objedeme společně velmi zajímavá místa na samém jihu Maroka. Můžeme navštívit mystickou Plage Blanche - jedná se o písečné duny táhnoucí se cca 50km po pobřeží Atlantiku až k hranici Západní Sahary. Neuvěřitelně krásná oblast na svahování, kdy při troše štěstí se zde dá létat i v noci za úplňku - Moonlight flying. Při dobrých podmínkách neopomeneme navštívit pohoří Antiatlas či Atlas. Tyto lokality jsou určeny především pro létání termiky. Podniknout výpadek můžeme například i k nejvyšším vodopádům severní Afriky - Cascades d´Ouzoud.  Nepsanou povinností je samozřejmě návštěva jednoho z TOP letového terénu Maroka - Aguergouru a prohlídka města Marrakéše. Vše přizpůsobíme počasí a hlavně Vašim přáním…
===

***

Začátečníci nemějte strach, postaráme se o Vás , tak jak je naším zvykem! – procvičíme na vysílačce svahování i termiku, povodíme Vás ve stoupácích, poradíme s prvními přelety… pojeďte a poznejte něco krásného a nového!!

MAROKO – je jedna z mála pro nás cenově dostupných lokalit, kde máme velkou jistotu, že si dobře zalétáme, ale také poznáme jinou kulturu a zvyky místního arabského a berberského obyvatelstva. V Maroku jsou ve dne teploty mezi 20-30stupni, avšak pozor – v horských oblastech může být v noci zima, takže si nezapomeňte přibalit i nějaký svetr a bundu….

Mýty a fakta o Maroku:

Bezpečnost – obdobná jako u nás. Na venkově je maximálně bezpečno, nic se nezamyká, atd.. Ve velkých městech se můžete setkat s kriminalitou obdobnou Evropě (nabízení drog, vandalství, drobné krádeže, atd…)
Zdravotnictví – soukromé kliniky a nemocnice zajišťují vynikající zdravotní péči. Samozřejmě doporučujeme uzavřít si zdravotní připojištění! Velkou výhodou pro členy LAA, kteří mají uzavřené cestovní pojištění je, že tato pojistka platí právě i v MAROKU !!!
Očkování, nemoci - na cestu do Maroka nepotřebujete žádná očkování! (očkování proti Covid-19 je výhodou! Neočkovaní musí mít PCR test. – Aktuální požadavky Vám sdělíme včas před vlastním odjezdem). Při nedodržování hygieny či pojídání nevhodně upravených jídel se někdy mohou dostavit průjmová onemocnění. I na toto jsme připraveni a máme pro vás nachytány účinné místní léky. Naše Evropské medikamenty bohužel na tato onemocnění příliš nezabírají…
Doklady - na cestu do Maroka potřebujeme platný cestovní pas (který musí mít platnost ještě nejméně 3 měsíce od skončení pobytu!)
Internet – v Maroku je internet běžně dostupný! Působí zde hned několik operátorů. Prakticky kdekoliv na ulici si můžete koupit sim kartu, jak na volání a sms, tak samozřejmě i pro internet do vašich „chytrých miláčků“ bez kterých, jak jsme si všimli, již prakticky nedokážete žít :-) Takže nebojte, připojíte se snadno, rychle a levně! Navíc na některých ubytovacích místech budeme mít wifi připojení k dispozici také a zdarma.!!! A navíc v každém městečku fungují i internetové kavárny – to pro ty, kteří se zatím ještě úspěšně  brání chytrým mobilům! Nekupujte si žádná data v ČR u svého operátora!!!!! V Maroku  pořídíte za 130Kč cca 5 GB internetu!
Peníze- v Maroku běžně fungují banky a směnárny i na malých městech. Je zde dobrá síť bankomatů, v obchodních centrech můžete platit i kartou. Směnárny berou eura, dolary a spoustu dalších měn. Místní měna je marocký dirham. 1euro = cca 10.30MAD, nebo také 1MAD=2.50Kč.
Nakupování, stravování- kromě tradičních marockých krámků, které najdete i v té nejzapadlejší vesnici, vyrostla v poslední době ve velkých městech ohromná nákupní centra v evropském stylu. Najdete zde supermarkety, restaurace, obchody, atd… Co se týče ovoce a zeleniny, tak v Maroku se pěstuje snad všechno na co si vzpomenete, takže si za pár korun koupíte každý den čerstvé ovoce či zeleninu, aniž by to vaši peněženku příliš bolelo.. Stravování pro Vás (výbornou domácí kuchyni) zajišťujeme většinou u našich ubytovatelů. Pokrmy jsou opravdu výborné kvality i kvantity. Typická večeře se nejčastěji skládá z polévky nebo salátu, hlavního jídla, dezertu. následuje tradiční čajový obřad…
Pokud se od Vás vyskytnou ve větší míře nějaké dotazy, zveřejníme je zde.

!! Výlety budou pro Vás opět zajišťovány letecky a to sice s přestupem, ale z Prahy – o nic se tedy nemusíte starat !!
Po dohodě s námi se dají zajistit lety i odjinud – například: Vídeň (vhodné pro účastníky z Moravy a slovenské piloty), atd..

Pokud uvažujete o tom, že s námi na jaře pojedete, přihlaste se včas! Jedině tak Vám bude možné zprostředkovat velmi levné lety, jako se nám to podařilo na podzim 2013 – 2021. Jarní letenky bývají obecně dražší, protože spousta evropských turistů jezdí do Maroka za sluníčkem, které je zde od konce ledna již velmi příjemné!! Momentálně  Vám můžeme zajistit zpáteční letenky kolem 5000 korun včetně všech poplatků!!!
Máte-li jakékoliv dotazy, tak nám pište na pgbaraka@pgbaraka.cz nebo WhatsApp číslo: 00420603472296.
Těšíme se na dotazy a hlavně už na Vás, tady v Maroku :-)
Berry & Tack

Další obrázky z Maroka

Právě jsme zveřejnili fotografie z letošní 2.expedice po Maroku. Vše najdete v sekci galerie nebo zde. Berry

Letošní africká sezóna zahájena!

Právě jsme úspěšně zakončili naši letošní 1. podzimní marockou expedici! Sluníčko hřálo, vítr foukal a parta se sešla výborná, takže jsme si to opravdu užili. Podívejte se v galeriích nebo zde, co všechno jsme dělali a kde všude jsme byli.. Berry & Tack