Monthly Archive for Říjen, 2022

PODZIMNÍ MAROKO – PLNĚ OBSAZENÉ!

Oznamujeme všem zájemcům o výlety do Maroka s naší školou, že bohužel všechny nabízené termíny jsou již plně obsazené a kapacitu není možné navýšit! Kdo jste zaváhal, nesmutněte, během listopadu zveřejníme jarní termíny! Začínat budeme koncem ledna a končit někdy začátkem dubna. A věřte, že bude opět z čeho vybírat! Pokud už teď víte, že byste rádi jeli, nebo jste dokonce nějaká partička, co by třeba chtěla výlet „ušít na míru“, neváhejte a kontaktujte nás co nejdříve na pgbaraka@pgbaraka.cz a můžeme to zkusit pro Vás vymyslet, dokud nejsou tyto nové termíny ještě pevně dané. Vše je o dohodě…  Zdravíme Vás a těšíme se brzy na viděnou Berry & Tack

MAROKO podzim 2022 – letecky!

Přihláška

Dostupné termíny:

31.10.202214.11.2022- 1.termín 695euro
14.11.202228.11.2022- 2.termín 695euro
28.11.202210.12.2022- 3.termín 650euro
Cena:od 650uro - All inclusive - ubytování, polopenze / bez letenky /
Místo:Nejlepší terény Maroka dle výběru a aktuálního počasí
Letošní sezónu 2022 zakončíme tak, jak je naším zvykem, expedicemi po Maroku.

Na podzim 2019 a jaře 2020 jsme tam strávili opět bezmála 6 měsíců a nalétali spoustu hodin. Poznali jsme další nové terény, několik jich i sami objevili. Utužili nezbytné kontakty, které nám velmi pomohou, při zajišťování jak ubytování, tak i samotného létání v této exotické zemi. Jsme rádi, že se nám to podařilo. Nalétalo se přes 400 hodin, což je myslím opravdu hodně. Pak nás Covid všechny zavřel doma, a tak jsme rádi, že je opět možné cestovat do této nádherné země a užít si parádní létání, které nám nabízí!!!
***
?? A co tedy pro Vás opět chystáme ??
V období od konce října do začátku prosince bude naše škola opět pobývat v Maroku a organizovat pro Vás výlety a expedice. Zatím Vám nabídneme 3 turnusy se zaměřením na určité typy terénů. Vybírat budete moci z následujících osvědčených variant:
————————————————————————————————————–
1. Vysoký Atlas – Hory a oceán
31.10.2022 – 14.11.2022  695euro Baraka All inclusive
( vhodné pro začínající i pokročilé piloty typy pilotů)
Celkem 15dní: 14dní létání Vám zabere 11 pracovních dnů!
15 denní expedice jejíž hlavní náplní bude termické létání na špičkovém terénu Aguergour, nedaleko Marrakeše, kde máme naši školní základnu. Bydlíme přímo na soukromé přistávačce a na start to máme kousek autem. Výborně zde vaří a ubytování v soukromí má tu opravdu svoje kouzlo.. Zde si užijeme hlavně termiku a nezapomenutelné podvečerní svahovačky!
Podle zájmu účastníků navštívíme třeba magickou Marrakéš a představíme Vám její denní i noční tvář…  Až budete chtít změnu, vydáme se k Atlantskému oceánu, abychom si to užili i na jihu, kde se létá hned na několika parádních terénech…Večer si můžeme třeba ugrilovat čerstvě ulovené ryby či využít oceán k vodním radovánkám… Zkrátka létat a relaxovat se bude dost a dost… Nechceme Vás držet na jednom místě a honit kilometry ve vzduchu, ale užít si s Vámi prima dovolenou a nabídnout Vám potenciál této nádherné země, jak jen to půjde..
————————————————————————————————————–
2. Daleký Jih, Antiatlas, Vysoký Atlas
14.11.2022 – 28.11.2022  695euro Baraka All inclusive
( vhodné pro všechny typy pilotů)
Celkem 15dní: 14dní létání Vám zabere 10 pracovních dnů!
15 denní okruh – navštívíme známé i méně známé jižní terény na pobřeží Atlantiku ( Tifnite, Douwira, Sidi Ifni, Legzira Beach, Nid d´Aigle, Sidi Ouarzag a další…) ideální hlavně pro svahování a dokonalé pro pozemní trénink, starty a přistání… Za termikou budeme vyrážet do vnitrozemí. Tam se rozprostírá pohoří Antiatlas. Jedná se o oblasti podobné terénům ve francouzské Provence. ( Col du Kerdous a terény kolem Tafraoute..) Špičková termika, divoká příroda a velmi příjemní lidé. V případě vhodné meteorologické situace budeme létat též na terénech ve Vysokém Atlasu ( M´Zouda, Aguergour, Tizi´n Test ).
————————————————————————————————————–
3. Poznej Maroko – moře, slunce, vítr, kopce, hory, prima lidé…
28.11.2022 – 10.12.2022 650euro Baraka All inclusive
( vhodné pro všechny typy pilotů)
Celkem 13dní: 12dní létání Vám zabere 10 pracovních dnů!
13 dní exotiky - objedeme společně velmi zajímavá místa na samém jihu Maroka. Můžeme navštívit mystickou Plage Blanche – jedná se o písečné duny táhnoucí se cca 50km po pobřeží Atlantiku až do Západní Sahary. Neuvěřitelně krásná oblast na svahování, kdy při troše štěstí se zde dá létat i v noci za úplňku – Moonlight flying. Při dobrých podmínkách neopomeneme navštívit pohoří Antiatlas či Atlas. Tyto lokality jsou určeny především pro létání termiky.V případě dobrého počasí můžeme podniknout výpadek například i k nejvyšším vodopádům severní Afriky – Cascades d´Ouzoud. Voda zde padá z výšky 110m dolů do krásného jezera a odtud dále proudí hlubokým údolím a tvoří zde spoustu tůněk přímo vybízejících ke koupání a relaxaci. Přítomné opičky jen dokreslují atmosféru místní divoké přírody. Doporučujeme zde i přenocovat, protože večerní posezení za svitu hvězd na hotelové terase a šumění padající vody je opravdovým balzámem na duši uspěchaného Evropana! Nepsanou povinností je samozřejmě návštěva jednoho z TOP letového terénů Maroka – Aguergouru a prohlídky města Marrakéše. Vše přizpůsobíme počasí a Vašim přáním…
Začátečníci nemějte strach, postaráme se o Vás – procvičíme ovládání padáku na zemi – ground handling a starty, dále pak na vysílačce svahování i termiku, povodíme Vás ve stoupácích, poradíme s prvními přelety… pojeďte a poznejte něco krásného a nového!!
MAROKO – je jedna z mála pro nás cenově dostupných lokalit, kde máte velkou jistotu, že si dobře zalétáte, na rozdíl od Evropy, kde v posledních letech počasí na podzim létání moc nepřeje. Dokonce ani opěvovaná španělská Andaluzie už není nějak, co bývala… V Maroku před vánocemi jsou teploty mezi 20-30stupni!! Oceán láká ke koupání… Přichází čas změn - pojeďte a sami uvidíte tu pestrost a pohostinnost arabského světa.

Mýty a fakta o Maroku:

Bezpečnost – obdobná jako u nás. Na venkově je maximálně bezpečno, nic se nezamyká,atd.. Ve velkých městech se můžete setkat s kriminalitou obdobnou Evropě (nabízení drog, drobné krádeže,atd…)
Zdravotnictví – soukromé kliniky a nemocnice zajišťují vynikající zdravotní péči. Samozřejmě doporučujeme uzavřít si zdravotní připojištění! Velkou výhodou pro členy LAA, kteří mají uzavřené cestovní pojištění je, že tato pojistka platí právě i v MAROKU !!!
Očkování,nemoci - na cestu do Maroka nepotřebujete žádná očkování! Při nedodržování hygieny či pojídání tepelně nedostatečně upravených jídel se někdy mohou dostavit průjmová onemocnění. I na toto jsme připraveni a máme pro vás nachystány účinné místní léky. Naše Evropské medikamenty bohužel na tato onemocnění příliš nezabírají…
Doklady - na cestu do Maroka potřebujeme platný cestovní pas (který musí mít platnost ještě nejméně 3měsíce!)
Peníze- v Maroku běžně fungují banky i na malých městech, je zde dobrá síť bankomatů, v obchodních centrech můžete platit i kartou. Směnárny berou Eura, Dolary a spoustu dalších měn. Místní měna je marocký dirham. 1euro = cca 10.30MAD.
Nakupování, stravování- kromě tradičních marockých krámků, které najdete i v té nejzapadlejší vesnici, vyrostla v poslední době ve velkých městech ohromná nákupní centra evropského stylu. Najdete zde supermarkety, restaurace, obchody,atd… Co se týče ovoce a zeleniny, tak v Maroku se pěstuje snad všechno na co si vzpomenete, takže si ho za pár korun koupíte každý den čerstvé, aniž by to vaše peněženky příliš bolelo.. Stravování pro Vás (výbornou domácí kuchyni) zajišťujeme vetšinou u našich ubytovatelů. Pokrmy jsou opravdu výborné kvality i kvantity. Typická večeře se nejčastěji skládá z polévky nebo salátu, hlavního jídla, desertu. následuje tradiční čajový obřad…
INTERNET – zařídíme vám místní SIM kartu, kde budete mít rychlé připojení 5GB za cca 130Kč a můžete tak být ve spojení se světem, jak jen bude libo…
Pokud se od Vás vyskytnou ve větší míře nějaké dotazy, zveřejníme je zde.

!! Výlety budou pro Vás opět zajišťovány letecky a pozor – letos z Berlína !!

Pokud uvažujete o tom, že s námi na podzim pojedete, neváhejte a přihlaste se včas! Jedině tak Vám bude možné zprostředkovat poměrně levné lety, ikdyž veškeré nízkonákladové společnosti výrazně po covidu zdražili!  Momentálně  Vám můžeme zajistit zpáteční letenky kolem 6tisíc korun včetně všech poplatků!!! Cestu do Berlína a potom zpět Vám můžeme zajistit naší novou dodávkou, takže se o nic nemusíte starat! Zájemcům z Moravy a Slovenska můžeme zajistit letenky buď z Vídně či Bratislavy. Ceny se momentálně pohybují kolem 250euro za zpáteční let, což je myslím na dnešní dobu stále parádní cena!

Máte-li jakékoliv dotazy, tak nám pište na pgbaraka@pgbaraka.cz nebo volejte kdykoliv 603472296 – Berry.
UŽ SE NA VÁS MOÓÓC TĚŠÍME!
!!POZOR na tyto expedice potřebujete cestovní pas platný ještě alespoň 3 měsíce po skončení výletu!!
Zkontrolujte si toto prosím a pokud budete muset žádat o nový doklad, nenechávejte to na poslední chvíli. Našim českým úředníkům to běžně trvá i 5týdnů!!
Nově: Platný certifikát o očkování na Covid 19 nebo nově platný PCR test ne starší 72hodin mezi odebráním vzorku a nástupem do letadla! - pokud nejste očkovaní, proberte to s námi, rádi Vám poradíme !!!
Ceny zpátečních letenek včetně všech poplatků k 10.08.2022: v rozmezí 6000-6500Kč!!!

 

 

 

 

Upozorňujeme všechny zájemce, že čím dříve Vám letenku objednáme, tím levnější bude. Tyto ceny jsou k 10.08.2022 a protože se jedná o nízkonákladové společnosti, tak jejich ceny s blížícím se datem odletu rychle rostou, a proto Vám doporučujeme – neváhejte a řešte to s námi včas! Vše za Vás vyřídíme, stačí se jen ozvat a dohodnout se na termínu…

 

 

 

 

 

Komu nevyhovují nabízené termíny, klidně se ozvěte se svým požadavkem a zkusíme Vám výlet ušít na míru – zkrátit, prodloužit… Limitováni jsme jen daty odletů letadel…
Na jaře 2023 zahájíme novou sezónu opět několika expedicemi po Maroku!
Tak neváhejte, neseďte doma a pojďte do toho!!!