Monthly Archive for Listopad, 2023

Další fotografie z Maroka…

Právě jsme úspěšně zakončili další termický výcvik v Maroku. Podívejte se do galerií na nové fotografie, jak to všechno pěkně probíhalo a kde všude jsme létali… Berry

MAROKO – jaro 2024 – 4 termíny!

Přihláška

Dostupné termíny:

27.01.202410.02.2024- 1.Turnus 725euro
09.02.202424.02.2024- 2.Turnus 725euro
24.02.202409.03.2024- 3.Turnus 725euro
09.03.202423.03.2024- 4.Turnus 725euro
Cena:od 725euro / bez letenky /
Místo:Nejlepší terény Maroka dle výběru a aktuálního počasí

Novou letovou sezónu 2024 zahájíme 4 termíny výukových výletů.

Již tradičně, tak jako v letech minulých i na začátek roku 2024 pro Vás chystáme výukové výlety za létáním do Maroka. Připravujeme expedice na známé i méně známé terény této nádherné země. V sezónách 2012-2019 jsme zde každým rokem pravidelně pobývali déle než 4 měsíce a pilně zkoumali nové lokality. Některé jsme i sami objevili. Navázali nezbytné kontakty, které nám velmi pomohou při zajišťování jak ubytování, tak i samotného létání v této exotické zemi. Jsme rádi, že se nám to podařilo. Máme vždy výborné typy na ubytování a stravování, které společně po Vašem příjezdu s Vámi odsouhlasíme a pomůžeme vyřídit. Ubytováni můžeme být u lítačů doma, nebo třeba v místním leteckém klubu, či nějakém penzionu, zkrátka jak budete chtít… Vše je o vzájemné dohodě.
*****
?? A co tedy pro Vás opět chystáme ??
V období od konce ledna do konce března bude naše škola opět pobývat v Maroku a organizovat pro Vás výlety za létáním, spadajících do našich pokračovacích a termických kurzů. Letos Vám nabídneme dohromady 4 termíny termických kurzů.
Vybírat můžete z následujících osvědčených variant:
===
1. termín kurzu:
Daleký Jih, Antiatlas, Vysoký Atlas
27.01.2024 – 10.02.2024   725 euro
( vhodné pro všechny typy pilotů)
15denní okruh - navštívíme známé i méně známé jižní terény na pobřeží Atlantiku ( Tifnite, Sidi Ifni, Legzira Beach, Nid d´Aigle a další…) ideální hlavně pro svahování. V případě vhodné meteosituace a zájmu skupiny můžeme podniknout vzrušující expedici na mystickou Plage Blanche – jedná se o písečné duny táhnoucí se cca 30km po pobřeží Atlantiku až do Západní Sahary. Je to neobyčejně krásná oblast, výborná na svahování, kdy při trošce štěstí se zde dá létat i v noci za úplňku – Moonlight flying. Za termikou budeme vyrážet do vnitrozemí. Tam se rozprostírá pohoří Antiatlas. Jedná se o oblasti podobné terénům ve francouzské Provence. ( Col du Kerdous a terény kolem Tafraoute..) Špičková termika, divoká příroda a velmi příjemní lidé. V případě zájmu a vhodného počasí budeme létat též na terénech ve Vysokém Atlasu (Ait Ourir, Aguergour, Ourika, Tizi n´Test ).
===
2. termín kurzu:
Vysoký Atlas i pobřeží Atlantiku
09.02.2024 – 24.02.2024  725 euro
( vhodné pro všechny typy pilotů )
15denní kurz, při které postupně navštívíme některé z nejlepších terénů Vysokého Atlasu ( Ait Barka, M´Zouda, Ait Ourir, Ourika, Aguergour, Tizi´ n Test ) , Atlantického pobřeží ( Tifnite, Nid d´Aigle, Sidi Ifni, Legzira, Sidi Ouarzag, Plage Blanche) či Antiatlasu (Tigmi, Col du Kerdous, Idikel, Fifilou, Tassrirt, Doussdirm ). Terény budeme vybírat podle aktuální meteorologické situace, kterou denně monitorujeme a také dle Vašich přání. Seznámíme Vás například s životem horských Berberů, navštívíme rybí trhy v Sidi Ifni či slavné marrakéšské souky a mystické náměstí Djemaa el Fna. V případě zájmu můžeme podniknout výpadek například i k nejvyšším vodopádům severní Afriky – Cascades d´Ouzoud. Voda zde padá z výšky 110 metrů dolů do krásného jezera a odtud dále proudí hlubokým údolím a tvoří spoustu tůněk přímo vybízejících ke koupání a relaxaci. Přítomné opičky jen dokreslují atmosféru místní divoké přírody. Doporučujeme zde i přenocovat, protože večerní posezení za svitu hvězd na hotelové terase a šumění padající vody je opravdovým balzámem na duši uspěchaného Evropana!
===
3. termín kurzu:
Nejlepší útesy jihu a „Mekka létání“ – Aguergour
24.02.2024 – 09.03.2024 725euro
( vhodné pro nováčky a čerstvé absolventy kurzů, sváteční letce a všechny pohodáře)
15denní soustředění - tato akce je vhodná pro začínající piloty a „sváteční piloty“  s menšími zkušenostmi. Navštívíme prostorné písečné útesy pobřeží jižního Atlantiku a budeme vás učit bezproblémově odstartovat za každého větru. Dále procvičíme groudhandling – zvedání a práci s padákem, jeho bezpečné shazování za silnějšího větru, atd, atd… Zaměříme se též na správnou techniku a efektivitu při svahování. Pojedeme i za termikou a svahováním do  vnitrozemí, na bezkonkurenčně nejlepší terén v Maroku - Aguergour, který je právem nazýván “ Annecy Maroka!“ (Kdo ze začínajících neví co je Annecy, tak na vysvětlenou – jedná se o jeden z nejhezčích a letecky velmi populárních terénů Francie! A právě Aguergour se mu svými letovými podmínkami velmi podobá!). V záloze máme samozřejmě připraveny další terény… Po létání můžeme navštívit místní Hammamy (špičkové parní lázně) kde můžeme ulevit unaveným tělům. Ugrilovat čerstvé ryby, navštívit místní trhy se vším, co si jen dovedete představit, atd…
===
4. termín kurzu:
Poznej Maroko – moře, slunce, vítr, kopce, hory, prima lidé…
09.03.2024 – 23.03.2024 725euro
( vhodné pro všechny typy pilotů)
15 dní exotiky - objedeme společně velmi zajímavá letová místa na samém jihu Maroka. Můžeme navštívit mystickou Plage Blanche - jedná se o písečné duny táhnoucí se cca 50km po pobřeží Atlantiku až k hranici Západní Sahary. Neuvěřitelně krásná oblast na svahování, kdy při troše štěstí se zde dá létat i v noci za úplňku - Moonlight flying. Při dobrých podmínkách neopomeneme navštívit pohoří Antiatlas či Atlas. Tyto lokality jsou určeny především pro létání termiky. Podniknout výpadek můžeme například i k nejvyšším vodopádům severní Afriky - Cascades d´Ouzoud.  Nepsanou povinností je samozřejmě návštěva jednoho z TOP letového terénu Maroka - Aguergouru a prohlídka města Marrakéše. Vše přizpůsobíme počasí a hlavně Vašim přáním…
===

***

Začátečníci nemějte strach, postaráme se o Vás , tak jak je naším zvykem! – procvičíme na vysílačce svahování i termiku, povodíme Vás ve stoupácích, poradíme s prvními přelety… pojeďte a poznejte něco krásného a nového!!

MAROKO – je jedna z mála pro nás cenově dostupných lokalit, kde máme velkou jistotu, že si dobře zalétáme, ale také poznáme jinou kulturu a zvyky místního arabského a berberského obyvatelstva. V Maroku jsou ve dne teploty mezi 20-30stupni, avšak pozor – v horských oblastech může být v noci zima, takže si nezapomeňte přibalit i nějaký svetr a bundu….

Mýty a fakta o Maroku:

Bezpečnost – obdobná jako u nás. Na venkově je maximálně bezpečno, nic se nezamyká, atd.. Ve velkých městech se můžete setkat s kriminalitou obdobnou Evropě (nabízení drog, vandalství, drobné krádeže, atd…)
Zdravotnictví – soukromé kliniky a nemocnice zajišťují vynikající zdravotní péči. Samozřejmě doporučujeme uzavřít si zdravotní připojištění! Velkou výhodou pro členy LAA, kteří mají uzavřené cestovní pojištění je, že tato pojistka platí právě i v MAROKU !!!
Očkování, nemoci - na cestu do Maroka nepotřebujete žádná očkování! (očkování proti Covid-19 je výhodou! Neočkovaní již nemusí mít PCR-test! – Aktuální požadavky Vám sdělíme včas před vlastním odjezdem). Při nedodržování hygieny či pojídání nevhodně upravených jídel se někdy mohou dostavit průjmová onemocnění. I na toto jsme připraveni a máme pro vás nachytány účinné místní léky. Naše Evropské medikamenty bohužel na tato onemocnění příliš nezabírají…
Doklady - na cestu do Maroka potřebujete platný cestovní pas (který musí mít platnost ještě nejméně 3 měsíce od skončení pobytu!)
Internet - v Maroku je internet běžně dostupný! Působí zde hned několik operátorů. Prakticky kdekoliv na ulici si můžete koupit sim kartu, jak na volání a sms, tak samozřejmě i pro internet do vašich „chytrých miláčků“ bez kterých, jak jsme si všimli, již prakticky nedokážete žít :-) Takže nebojte, připojíte se snadno, rychle a levně! Navíc na některých ubytovacích místech budeme mít wifi připojení k dispozici také a zdarma.!!! A navíc v každém městečku fungují i internetové kavárny – to pro ty, kteří se zatím ještě úspěšně  brání chytrým mobilům! Nekupujte si žádná data v ČR u svého operátora!!!!! V Maroku  pořídíte za 130Kč cca 9 GB internetu!
Peníze- v Maroku běžně fungují banky a směnárny i na malých městech. Je zde dobrá síť bankomatů, v obchodních centrech můžete platit i kartou. Směnárny berou eura, dolary a spoustu dalších měn. Místní měna je marocký dirham. 1euro = cca 10.50MAD, nebo také 1MAD=2.30Kč.
Nakupování, stravování- kromě tradičních marockých krámků, které najdete i v té nejzapadlejší vesnici, vyrostla v poslední době ve velkých městech ohromná nákupní centra v evropském stylu. Najdete zde supermarkety, restaurace, obchody, atd… Co se týče ovoce a zeleniny, tak v Maroku se pěstuje snad všechno na co si vzpomenete, takže si za pár korun koupíte každý den čerstvé ovoce či zeleninu, aniž by to vaši peněženku příliš bolelo.. Stravování pro Vás (výbornou domácí kuchyni) zajistíme většinou u našich ubytovatelů. Pokrmy jsou opravdu výborné kvality i kvantity. Typická večeře se nejčastěji skládá z polévky nebo salátu, hlavního jídla, dezertu. následuje tradiční čajový obřad…
Pokud se od Vás vyskytnou ve větší míře nějaké dotazy, zveřejníme je zde.

!! Výlety budou pro Vás opět plánované letecky – o nic se nemusíte starat , se vším Vám tradičně pomůžeme  zdarma!!

Pokud uvažujete o tom, že s námi na jaře pojedete, přihlaste se včas! Jedině tak Vám bude možné poradit velmi levné lety, jako se nám to podařilo na podzim 2013 – 2022. Jarní letenky bývají obecně dražší, protože spousta evropských turistů jezdí do Maroka za sluníčkem, které je zde od konce ledna již velmi příjemné!! Momentálně  Vám můžeme dát typy nazpáteční letenky kolem 5000-8500 korun včetně všech poplatků!!!
Máte-li jakékoliv dotazy, tak nám pište na pgbaraka@pgbaraka.cz nebo WhatsApp číslo: 00420603472296.
Těšíme se na dotazy a hlavně už na Vás, tady v Maroku :-)
Berry & Tack

První obrázky z Maroka

Právě jsme zveřejnili galerii z prvního podzimního expedičního kurzu létání po Maroku. Parta skvělá, počasí tradičně luxus, co víc si přát. Mrkněte do galerií nebo zde, jak nám to šlo…  Berry