KUDOS 2

 1. Úvodní stránka
 2. Popis
 3. Technické údaje
 4. Barvy
 5. Materiál

 

KUDOS 2- Áčko vám už nestačí? Ale přece jenom to není tak dávno, co jste prošli kurzem? Nebo jste jen rekreačním pilotem, který se k létání nedostane tak často jak si představoval? Či snad dáváte přednost poklidným letům? V tom případě KUDOS  2 je ta správná volba. Tento kluzák je vstupenkou do světa EN- B kategorie, disponuje skvělou podélnou a příční stabilitou, díky které se vám s ním bude létat pohodlně a bezpečně a to i v drsnějších podmínkách.

 

Osvědčené technologie pro dobrý výkon

3D tvarování náběžné hrany, které ve Sky paragliders představili už v roce 2004, používají u všech  modelů a  tak není divu že i KUDOS 2 ji obdržel také. Čistá a vyhlazená náběžka je pomocí 3D modelování aerodynamická a padák výkonnější.

Vyztužení profilů podél náběžné hrany (RLE) tenkými nylonovými strunami pomáhá udržet perfektní tvar křídla a usnadní vám práci při nafouknutí vrchlíku. Co jiného si přát, než poslušný vrchlík, který dostanete bezproblémově nad hlavu?

Mini ribs vytvářejí stejnoměrnou odtokovou hranu, která pomáhá snížit odpor vzduchu a vy si tak užijete plynulý a klidný let.

 

A co řízení?

To, co od padáku kategorie B piloti očekávají a co si cení, je citlivost a pohotovost řízení. Schopnost reagovat, když narazíte na termiku, je zásadní. A proto, kdykoli dojde na ladění nového modelu, jsou Sky firemní testovací piloti celkem nemilosrdní. Ovšem dobrá ovladatelnost není jen o tom, že křídlo reaguje rychle na váš podnět, ale také o tom, jak to provede. Je velký rozdíl mezi „změnou směru“ a tím, co si zaslouží být nazýváno obratností. Testpiloté mají za úkol, aby našli nejlepší možnou rovnováhu mezi náklonem a zatáčením a ve Sky paragliders si trvají na dosažení nejprogresivnějšího rozsahu při točení termiky.

 

Vše, co je potřebné a nepřebývá

Firemní filozofií je využívat všechny technologie, které mohou zlepšit chování a výkon KUDOSE 2 bez zbytečných výmyslů. PJsou používány odolné materiály jako je Skytex 38 Universal, Skytex 40 Hard a opletené šňůry, a i přesto zůstává zachována možnost nabídnout lehký padák (všechny velikosti váží méně než 5 kg!). Optimalizace vnitřní struktury padáku se proto výrazně podepsala na celkové váze.

 

Vzhledem k tomu, že váš kluzák může ze začátku utrpět pár šrámů a modřin, než si zdokonalíte svoje letecké dovednosti, rozhodli se ve Sky, že ochrání vaši náběžku přidáním 8mm deformační zóny mezi samotnou hranu a nylonové struny. Však to znáte, nepředvídatelné poryvy při startu, nebo boční vítr při přistání mohou náběžnou hranu poslat tvrdě k zemi. Tyto rány nejenže jsou nepříjemné vašim uším, ale hlavně snižují životnost vašeho křídla. Skromných 8 mm ochrání váš kluzák a prodlouží tak jeho životnost! Protože se se svým KUDOSEM 2 se nebudete chtít jen tak rychle rozloučit, ale to už je jiný příběh ;)

 

O výkonu

KUDOS 2 vám nabízí přesně to, co je pro vaše první přelety potřeba: efektivní řízení v termických proudech a parádní klouzavost odpovídající vaši úrovni létání, abyste zvládli přeletět na vytouženou druhou stranu údolí. Pokud tedy nevyhnijete ;) .

Fajn, dost bylo vychloubání a superlativů. Řekněme jen že, KUDOS 2 jednoduše patří mezi lídry ve své kategorii.

 

Mezi hlavní charakteristiky patří:

 • Křídlo s vysokou mírou bezpečnosti v kategori nižší EN-B.
 • KUDOS 2 nádherně startuje a má skvělou podélnou a příční stabilitu.
 • Čistá a vyhlazená náběžka je pomocí 3D modelování aerodynamická a padák výkonnější.
 • Vyztužení profilů podél náběžné hrany (RLE) tenkými nylonovými strunami pomáhá udržet perfektní tvar křídla a usnadní vám práci při nafouknutí vrchlíku.
 • Mini ribs vytvářejí stejnoměrnou odtokovou hranu, která pomáhá snížit odpor vzduchu a vy si tak užijete plynulý a klidný let.
 • Citlivé a pohotové řízení.
 • Je vyrobený z odolných materiálů. Prodlužuje se jeho užitná hodnota a nemusíte mít strach z obtížných kamenitých startovišť.
 • Ochrana náběžky přidáním 8mm deformační zóny mezi samotnou hranu a nylonové struny.

 

A na vaše první přelety dostanete KUDOS 2 vybavený:

 

 • Obalem na padák.

 • Batohem EYRIE 2 velikosti L. Je to pohodlný, technický batoh, který Vás na cestách nebude na zádech otravovat.

 • Tričkem SKY TEAM. Trička šijí ve Sky sami, protože kvalita je pro ně víc než cena. Tričko je vyrobeno z bavlny a bambusových vláken a  od tkaniny po potisk vše probíhá v České republice.

 • S handy kitem – soupravou pro rychlé opravy kluzáku, kdyby se něco nepovedlo.

 • Technickými prohlídkami po dobu životnosti kluzáku zdarma. Starost o platné techničáky nechte na nás, budeme o KUDOS 2 pečovat.

 • A s USB flash diskem s manuálem a řadou fotek a videí od Sky Paragliders.

Pro nakupování v eshopu a zobrazení cen zboží musíte být registrován.
Pages: 1 2 3 4 5