ITÁLIE – Lazio 2022 – Huraáá do vzduchu!

Přihláška

Dostupné termíny:

27.01.202206.02.2022- perfektní start sezóny!!
Cena:7700Kč/320€
Místo:Norma, Cassino, San Donato, a další dle počasí ...

Termické zahájení sezóny 2022 odstartujeme v Itálii…

POZOR – možno i letecky – rychle a pohodlně!!!

PRAHA – ŘÍM – PRAHA

odlet pátek 28.01. – přílet pátek 4.2.


Na úvod letošní sezóny jsme pro Vás připravili velmi zajímavý zájezd na západní pobřeží Itálie, do malebných koutů regionu Lazio. Tyto oblasti výborně známe. Přímořské podmínky tu zajišťují velmi příjemné klima i v této zimní části roku, kdy je v Čechách ještě opravdová zima. Díky tomuto jevu se dá létat na těchto terénech celoročně. Od konce ledna jsou zde podmínky pro paragliding již velmi příznivé.

 

V roce 1996 zde bylo piloty dosaženo základen mraků, které se nacházely v 3600MSL !! Byl to místní rekord. Silná jarní termika koncem ledna a počátkem února není v této době ničím neobvyklým. Navštívíme několik oblastí jako jsou: Norma - zde se velmi pěkně létá nad skalními masívy, na kterých stojí staré kamenné městečko. Zde budeme také ubytovaní. Všeobecně toto místo patří k perlám regionu. Je zde mnoho turistických památek. Daleko není ani do majestátního Říma, kam si v případě zájmu můžeme udělat výlet, pokud by třeba počasí náhodou zazlobilo. Dále se vydáme na terény Cassino či San Donato. Jsou to lokality výborné jak pro přelety, tak třeba i jen k prvnímu poletování pro začínající piloty po kurzu a zimní přestávce… Pokud počasí dovolí, tak se cestou stavíme v Bassanu či na nějakém přímořském terénu (třeba poblíž šikmé věže u města Pisa), abychom si putování zpříjemnili..

A teď to nejdůležitější: Kdo neradi sedíte v autě, můžete se za námi vydat letecky! Letenky jsou teď opravdu za hubičku a pokud byste si dali batoh k nám do auta, ušetříte poplatky za transport padáku a potom vás letenka jen s příručním zavazadlem může vyjít na cca 900Kč/1směr! Letenky Vám můžeme zařídit za nejlepší možné ceny. Pokud byste se rozhodli, že si je zakoupíte sami, spojte se s námi před jejich koupí, ať domluvíme potřebné časy příletu a odletu… vše je jen o dohodě.

Cena letenky k 20.12.2021 byla necelých 500Kč /1 směr!!!


A co dodat závěrem ?? Neseďte doma a pojeďte si s námi raději zalétat do tohoto nádherného koutu slunné jarní Itálie. O začátečníky se dobře postaráme – dohled instruktora je naší samozřejmostí…


Je to zkrátka ideální start do nové paraglidingové sezóny 2022!

Cena zahrnuje:

 • Dopravu a poplatky s ní spjaté
 • Vývozy na starty
 • Domluvené svozy z přeletů
 • Odbornou péči kvalifikovaných instruktorů
 • Informace o terénech a jejich zvláštnostech
 • Nácvik létání v termice, svahování
 • Zapůjčení radiostanice

Cena nezahrnuje:

 • Stravu (každý účastník si veze vlastní)
 • Pojištění (nutno sjednat na paragliding!!)
 • Ubytování – penzion či soukromí cca 20euro/osoba/noc
 • případnou leteckou dopravu!

 

Po dohodě s námi je možné si zapůjčit výbavu pro létání za výhodných podmínek.

Lazio