Důležitá informace k výletu do Rakouska !

Protože mohutná africká anticyklóna „Caronte“, která momentálně zapříčiňuje nezvyklá vedra v celé Evropě a v současnosti je řídícím prvkem pro počasí minimálně příštích několika dní, obávám se, že tato situace bude v následujícím týdnu generovat silnou bouřkovou aktivitu, hlavně i v oblasti Korutantských Alp – Greifenburgu. Podle mých meteorologických zkušeností a vzhledem i k výsledkům všech důležitých výpočetních modelů si troufám říct, že létání, pokud vůbec bude v Greifenburgu možné, bude velmi limitováno těmito fenomény (bouřky, hůlava, silné údolky), právě z důvodu tvoření rychlých bouřek z tepla. Na vysvětlenou těm, co ještě počasí tolik nesledují – bude foukat slabší JZ vítr, který  bude přímo svádět k létání.. Situace se pak velmi rychle změní – nastane mohutný vývoj kupovité oblačnosti – vzniknou během chvíle bouřky.Pokud se tato předpověď do úterý nezmění, navrhuji jet někam na jinou destinace, která bude pro létání za této situace vhodnější a hlavně bezpečnější – tzn. pryč z vysokých a zavřených hor!  Předběžně navrhuji několik možností a to:

 

Slovinsko – Lijak, Ajdovščina – zatím nejisté, je to oblast nejblíže těm bouřkám…

 

Chorvatsko – Crikvenica, popřípadě Makarská

 

Itálie – terény střední Itálie – Castelluccio, Sarnano, Sigillo a další

 

Francie – pobřeží a přilehlá Provence

 

 

jako zatím nejvhodnější variantu bych doporučoval chorvatský Tribalj. Terén se nachází u moře na břehu Jadranu.  Jedná se o cca 20km dlouhý hřeben, po kterém se dá letět. Místní rekord je zde kolem 80km. Funguje zde svahování, ale i termika. Bydlení je v kempu přímo u moře. Myslím si, že v tomto extrémně teplém počasí by to byla dobrá volba – ráno se můžeme koupat a relaxovat, od oběda do pozdního odpoledne se létá a navečer opět hops do moře a pak můžeme třeba navštívit jednu z mnoha místních hospůdek či restaurací… prostě opravdová lítací dovolená! můžete se podívat i u nás na stránky na popis Chorvatska – bylo minulý týden a moc se všem líbilo… odjezd by byl ve středu v 19hodin z Prahy KFC na Černém Mostě a dále by se jelo přes Brno a Vídeň… doplatek na naftu by činil 500Kč.

 

pokud by ty bouřky z Rakouska zasahovali do celé severní Itálie i na Istrii, další variantou by bylo jet někam více na jih – například Sarnano či Castelluccio – jedná se o špičkové letecké oblasti, které výborně známe a pravidelně navštěvujeme. Veškeré info o těchto lokalitách si můžete opět najít v sekci našich zájezdů. Protože je to už ale mnohem delší cesta, museli bychom odjíždět ve středu mezi. 17-18hodinou z Prahy. Dále by se jelo přes Plzeň, Rozvadov,…   doplatek by byl 1400Kč.

 

Lijak a Ajdovščinu nemusím asi nikomu z Vás představovat. Ve hře zůstává i Brescia, BellunoM. Dolada a Grappa.. – i když moc nepravděpodobné!

 

 

v případě Provence jsou podmínky stejné, jako pro Castelluccio…

 

zatím ale nevěště hlavu, rozhodneme to v úterý ráno, podle nejnovější předpovědi. Třeba vše zůstane, jak mělo být a pojedeme do Rakouska!

 

 

Mnozí mě už znáte a víte, že se vždy snažím jet tam, kdy si pěkně zalétáme a netrvám na vypsané destinaci, když to počasí neumožňuje..

 

Pokud byste ale už teď někdo věděl, že nechcete jet jinam než do Rakouska – napište mi prosím SMS, abych s tím mohl počítat!

 

Věřte mi, že není jednoduché takovouto změnu naplánovat a všem vyhovět, a proto Vás prosím abyste mi zodpověďne co nejdříve napsali, jestli s tímto takto souhlasíte..

 

Díky a těším se na souhlasné i nesouhlasné, ale rychlé SMS odpovědi

 

BERRY.