Provence nás opět nezklamala!!

       Právě jsme se vrátili z výletu po Francii. Počasí bylo celý týden přímo exkluzivní, takže jsme si bezva zalétali. Po 4 dnech strávených létáním v Monaku, Sospelu a na Gourdonu jsme se již tradičně vydali za termikou do Provence. Ubytováni jsme byli v romantickém penzionu  našeho kamaráda, výborného kuchaře a špičkového místního pilota v jedné osobě - Hermeho v Saint André les Alpes.  Počasí panující v tlakové výši nám umožnilo každodenní několikahodinové přelety.  V SA jsme létali 2 dny. Další den jsme navštívili kaňon Verdon a zalétali si na terénech la Pavilon a  Courchon nacházejících se u Moustiers Ste Marie, které pravidelně již 16let navštěvujeme koncem srpna.  Čekalo nás tam příjemných 21stupňů a slabý proměnlivý vítr vhodný k přeletovým trojúhelníkům, jako z učebnice..  Poslední den jsme si  ještě protáhli krovky na hřebenu Chabre u  Laragne-Montéglin. Tato zastávka byla důstojnou tečkou za naším letošním druhým vskutku přeletovým výletem… 

 

       Chtěl jsem závěrem tímto říct všem „nevěřícím Tomášům a slétávačům Monackých kopců“ – pokud si chcete na jaře pěkně termicky zalétat, nebojte se vyrazit kus dál do hor – do Provence - je to ráj pro všechny padáčkáře!!  Myslím si že naše statistika hovoří za vše: 8dní výletu – 8dní letových a všechny v kategorii XC!  Nálet přes 25hodin!!! si přivezli všichni, takže žádná ulejvárna to nebyla.. Tímto vítám v našich řadách nové sportovní piloty.

 

       A co napsat závěrem?  Sedněte si na chvíli k předpovědi počasí a až se Vám to bude zdát dobré, tak na nic nečekejte a vyrazte. A kdyby Vám jeden nebo 2dny nevyšly, nezoufejte - v Provence je 320 slunečných dní v roce a můžete tam den příjemně strávit i jinými aktivitami!

 

       Kdybyste se chtěli poradit ohledně létání v Provence, získat informace o tamních terénech a ubytování či měli zájem se dozvědět víc o zvláštnostech místní meteorolgie, tak mi klidně kdykoliv zavolejte nebo napište, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti..  

 

Au plaisir de vous revoir á Provence !!   Berry

 

PS: Galerii přidáme hned, jak se trochu po návratu rozkoukáme…